Zayıf Akım Devrelerine Örnekler

28.04.2020

Zayıf Akım Devrelerine Örnekler

Zayıf akım devresi, en temelde kontrol ve haberleşmeyi sağlayan, bazı devre elemanlarından oluşan sistemlerdir. Zayıf akım devrelerinin ne olduğu çok fazla karıştırılıyor. Bu konuyu sizlere bir örnek ile açıklayalım. Örneğin siz bir pil ve bir LED ile o LED’i çalıştırabilirsiniz fakat bir saniye LED yansın bir saniye sönsün şeklinde bir sistem istiyorsanız, mecburen bir beyin kullanmak zorundasınız. Yani bunu kontrol devresi gibi düşünürsek, zayıf akım devresi de buna benzer bir sistem olarak düşünülebilir. Elektrik enerjisini kullanarak yapacağımız işlerde, bu işin kontrol mekanizması kısmı, zayıf akım sistemi ile gerçekleştirilir. İletişim ve bilgi akışını sağlayan sistemler, zayıf akım sistemleridir.

Nerede Kullanılır Bu Zayıf Akım Sistemleri?

Zayıf Akım Sistemleri, evlerde, toplu yaşam alanlarında, metro istasyonlarında, iş yerlerinde, yani yaşam alanlarının tümünde kullanılır. Özellikle güvenlik sistemleri, son yıllarda çok kullanılan bir sistemdir. LOFT Enerji olarak, doğalgaz topraklama sistemleri, zayıf akım sistemleri gibi işlerde, müşteri memnuniyetini sonuna kadar kazanan bir firma olmanın gururunu yaşıyoruz.

Zayıf Akım Sistemleri, sistemin beyni mahiyetinde olduğu için, bu işi yapan firma, işi gerçekleştirirken çok titiz çalışmalıdır. Bu noktada tecrübe ve çalışanların bilgi seviyesi çok önemlidir. LOFT Enerji A.Ş. olarak, çalışanlarımız ve firmamız, her zaman referanslarımız tarafından övgüler almıştır.

Zayıf akım sistemlerinin kullanım alanlarına bir takım örnekler verecek olursak: Görüntü sistemleri, güvenlik kamerası sistemleri, alarm sistemleri, programlama devresi sistemleri (örneğin son zamanlarda Arduino devreleri çok meşhur), elektronik vanalar gibi sistemler örnek olarak gösterilebilir.

Loft Enerji A.Ş. olarak, bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Referanslarımızı web sitemizden inceleyebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz:

İvedik Osb Mahallesi 1398 Sokak Loft Plaza No: 3 Yenimahalle – ANKARA

bilgi@loftenerji.com.tr

0312 394 07 40

Etiketler