Tesisat Uygulamaları ve Projeleri

11.05.2020

Tesisat Uygulamaları ve Projeleri

Tesisat kavramını daha iyi anlayabilmek için, Türk Dil Kurumu Sözlük sayfasından anlamına bakalım. Orada anlam olarak: “Belli bir işin sağlanmasına yardım eden araçların uygun yerlere döşenmesi veya döşenen bu araçların tümü, döşem, donanım:” ifadesi yer almaktadır.

Tesisat işleri denilince akla evdeki musluk tesisatı gibi sistemler gelse de, tesisat çok detaylı bir kavramdır. Mekanik tesisat farklı, elektrik tesisatı farklı olup, kendi içlerinde de ayrılmaktadır.

Loft Enerji A.Ş.'nin faaliyet alanaı elektrik tesisatı uygulamalarıdır. Elektrik tesisatı uygulamalarında, alanında uzman mühendisler tarafından elektrik projelendirme, tesistın uzman tenik ekiplerce uygulanması ve test edilmesi adımları izlenir.

Loft Enerji A.Ş. faaliyetleri dışında aşağıdaki tesisat uygulamalarıda bulunmaktadır.

Şimdi Tesisat Çeşitlerinden Bazılarını İnceleyelim:

1-) Isıtma Tesisatı:

Isıtma tesisatı da kendi içinde çok fazla başlık barındıran bir kavramdır fakat kısaca açıklayacak olursak, bir alanın sıcaklığı ayarlamak için kullanılan sistemlerdir.

2-) Sıhhi Tesisat:

Sıhhi tesisat en basit tanımı ile, mekanlara gelen suyun, her daireye ya da bölüme temiz bir şekilde ulaşıp, dairedeki pis suyunda çıkarılması işlemleri ile ilgili boru hatları v.s ile ilgilidir.

3-) Yangın Tesisatı:

Yangın tesisatı, yangın durumunda, yangın söndürmek için ekipler gelene kadar yangına müdahale edebilmek, ufak çapta söndürülebilir yangınları söndürmek gibi amaçlar için üretilmiş sistemlerdir. Yangın tesisatlarının binalarda bulunması çok önemlidir. Yangın durumu esnasında keşke dememek için, yangın tesisatlarımızın çalışması belirli periyotlarla kontrol edilmelidir ve her zaman çalışır halde olduğuna emin olunmalıdır.

4-) Klima Tesisatı:

Klima tesisatı, iklimlendirme, ısıtma, soğutma, temizleme, sirkülasyon yaptırma ve havanın nem miktarının belirli bir oranda tutulması işlemleri ile ilgilidir. Diğer tüm tesisatlarda olduğu gibi, klima tesisatı döşenirken de, çok dikkatli olunmalı, özellikle montaj işlemi büyük bir titizlikle gerçekleştirilmelidir.

5-) Havalandırma Tesisatı:

Havalandırma tesisatı, dışarıdaki temiz hava ile içeride bulunan pis havanın değiştirilmesi işlemlerini kapsayan sistemlerdir.

LOFT Enerji A.Ş ailesi olarak, Ankara’da bulunan firmamız ile sizlere kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Daha önce çalıştığımız ve referansımız olan firmaların, bizler ile ilgili yaptığı olumlu yorumlar, bizlerin gurur kaynağı olmuştur.

İletişim Bilgilerimiz:

Adres: İvedik Osb Mahallesi 1398 Sokak Loft Plaza No: 3 Yenimahalle – ANKARA

Mail: bilgi@loftenerji.com.tr

Telefon: 0312 394 07 40

 

Etiketler