Termo Kaynak

10.10.2019

Termo kaynak iletkenlerin iletişimlerini sağlamak için kullanılan uygulama türü olarak adlandırılır. Genel de topraklama uygulama tesisatlarında kullanılmaktadır. Topraklama tesisatı uzun süreli kullanım oranı sağladığı için uzun zamanda kopma ve çürüme gibi etkiler görülebilmektedir. Bunun içinde termo kaynak kullanımı sağlanmaktadır. Termo kaynak ile bu olumsuz şartların ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

En rahat enerji iletimi ve üretimini sağlayabilmek için fabrikalarda ve dış sahada iletken kesiklerine kadar akım taşıyabilen termo kaynak kullanılmaktadır. Paratoner kullanımları yıldırımları önlerken termo kaynak ve benzeri ürünler bu iletkenlerin zarar görmesini önlemektedir. Her sistemin kendi görevi vardır. Bu sistemler en doğru şekilde yapılarak birbiri ile iyi bir iletişim kurmaktadır. Termo kaynak kullanımında ateş dışında bir şeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Diğerleri gibi ısı kaynağına gerek duyulmaz. Bu iletkenlerin ortalama olarak 40 saniye eklenme süresi bulunmaktadır. Bu işlem de saf bakır eğriltilirken ek olan noktalarda gerilim düşmesi ile karşılaşılmaz. Bu eğritme yüksek akıma karşı oldukça dayanıklıdır.

Ankara paratoner firmaları da termo kaynak kullanımı konusunda oldukça bilgilidir. Akımların arasındaki gerilimlerin düşmemesi ve ateş işlemi tam anlamıyla önemlidir. Bunun önemli olması gelecek olan yüksek akıma karşı bir direnç gösterebilmektir. Firmalarda bu uygulamaları son derece özenle yapmaktadır. Ankara paratoner firmaları bu duruma dikkat ederek böylesine riskli bir işi özenle yapmaktadır. Artık doğa olaylarını önleyici kalkanlar günümüzde oldukça önemli görev yapmaktadır.

Etiketler