Rüzgar Enerji Santralleri – Rüzgar Çiftliği

19.09.2020

LOFT Enerji A.Ş. olarak, rüzgar elektrik santralleri ile ilgili sizlere destek veriyoruz. Rüzgar çiftliğinin ne demek olduğunu gelin birlikte inceleyelim.

    Rüzgar çiftliği ya da rüzgar tarlası, elektrik üretimi için kullanılan bir sistemdir. Aynı merkezde bulunan rüzgar türbinleri aracılığı ile sistem çalışır. Teknik olarak orta gerilimdeki akımı, transformatör ile yüksek gerilim hattına bağlar.

    Rüzgar gücünden elektrik enerjisi üretimi giderek daha da popüler bir hale geliyor. Avrupa’nın önde gelen ülkeleri, bu üretim konusunda başı çekiyor. Rüzgar türbinlerinin bulunduğu yerler, farklı amaçlar için de kullanılabilir. Örneğin elli adet rüzgar türbini olan bir yer düşünün, bu türbinler arasında kalan bölümlerde tarım işi de yapılabilir. Rüzgardan enerji üretimi için kullanılan rüzgar türbinini ilk kez görenler çok şaşırır çünkü türbinler çok büyüktür.

Rüzgar türbinleri, rüzgardan avantaj sağlamak için açık ve rüzgar alan yerlere yapılır. Zaten rüzgarı az alan yere böyle bir tarla kurmak mantıksızdır.

    Rüzgar tarlasının bulunacağı konum, bazı açılardan tartışma konusu olabilir. Örneğin o bölgede var olan doğal güzelliklere zarar gelebileceği düşüncesi ya da yol yapımı ile ilgili türbinlerin önleyici etkisinden korkulabilir.

LOFT Enerji A.Ş ailesi olarak, sizlere bir telefon kadar uzağız. Bizimle iletişime geçerek konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz:

Adres: İvedik Osb Mahallesi 1398 Sokak Loft Plaza No: 3 Yenimahalle – ANKARA

E-Posta: bilgi@loftenerji.com.tr

Telefon: 0312 394 07 40

 

Etiketler