Paratoner Hakkında Bilgi Sahibi Olun

07.10.2020

Paratoner Hakkında Bilgi Sahibi Olun

    Paratonerler hayatımıza girdikleri günden itibaren, çok sayıda can ve mal kaybının önüne geçmiş olan, çok değerli cihazlardır. Paratoner ile ilgili işleri büyük bir titizlikle yapan firmamız LOFT Enerji A.Ş. olarak, paratoner kurulumu yaptırmak isteyenler bizi rahatlıkla arayabilir.

Paratoner Çalışma Mantığı:

    Benjamin Franklin, yaptığı deneyler sonrasında, elektriğin farklı ortamlarda farklı ölçülerde olabileceğini saptamıştır. Elektriği eksik olan bir cisim ile elektriği yüksek olan iki cismin birbirlerini ittiğini fark eden Franklin, elektriği eksik olan cisim ile elektriği eksik lan bir başka cismin birbirlerini ittiklerini, elektriği yüksek olan bir cisimle elektriği yüksek olan bir başka cismin birbirlerini yine ittiklerini fark etmiştir. Yani günümüzde kullandığımız zıt kutuplar birbirlerini çekerler, aynı kutuplar birbirlerini çekerler sözü gibi düşünebiliriz. Franklin elektriği düşük olan cisme eksi, yüksek olana artı demiştir.

     Franklin çalışmalarına Leiden şişesi ile devam etmiştir. Leiden şişesindne boşalan elektrik, bu esnada çıkardığı sesler ve görseli ile fırtınalı havada gök gürültüsü ve şimşek gibi olmuş, Franklin bunu fark etmiş ve arada bir ilişki olabileceğini düşünmüştür.

Çalışmalarına devam eden Franklin, deneylerinin sonrasında paratonerin icat edilmesi sürecinin önünü açtı.  

Paratoner sayesinde, çok sayıda canlının yaşamı kurtuldu. Çok sayıda ev, araba v.s yanmaktan kurtuldu.

LOFT Enerji A.Ş. olarak, paratoner işlerinizi büyük bir titizlikle gerçekleştiriyoruz. Sizde paratoner ile ilgili bilgi almak isterseniz, bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz:

Adres: İvedik Osb Mahallesi 1398 Sokak Loft Plaza No: 3 Yenimahalle – ANKARA

E-Posta: bilgi@loftenerji.com.tr

Telefon: 0312 394 07 40

 

 

Etiketler