Paratoner Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neledir?

12.08.2020

     Paratoner yıldırım düşmesi oluşuşabilecek maddi zararları ve can kayıplarını minimize edecek en önemli araçtır. Bu araçlar elektrik yüklü bulutlardaki elektrik nerjisini zararsız bir şekilde toprağa ileterek can ve mal kayıplarının yaşanmasına engel olur. Gelişen teknoloji ile bir çok yapıda sıkça görmeye başladığımız paratonerler ticari yapılarda bulundurulması zorunlu hale getirilmiş olup yüksek binarlarda da zorunlu kılınmıştır. Bu şartlar ve imkanlar doğrultusunda paratoner taktırma ihtiyacı duyanların en çok araştırma yaptığı konu paratoner fiyatları olmaktadır.

    Peki, paratoner fiyatları belirlenirken bu fiyatlara etki eden faktörler nelerdir?

Aslında durum ap açık ortadadır. Paratonerler özelliklerine etki ettiği çaplara ve kulanılış amaçlarına göre göre kendi aralarında ayrılırlar. İthal olan güçlü paratonerler artan döviz kurları sebiyle pahalı olurken yeri üretim ve koyuculuğu düşük olan paratonerlerin fiyatları daha düşük seviyededir. Paratonerlerde kullanılan malzeme, paratoner montajında kullanılan kablolar, işçilik ve mühendislik kısımları düşünüldüğün bu maliyetler sadece paratoner fiyatları ile kaymayı başka etkenlerden de etkienir durumdadır.

    Loft Enerji A.Ş. paratoner uygulamlarında cazip fiyatlar ve kaliteli uygulamalar ile ön plana çıkar. Sizde paratoner taktırmandan önce Loft Enerji A.Ş.'den fiyat almadan karar vermeyin.

Etiketler