Paratoner Fiyatları ve Kurulumu

12.07.2020

Paratoner Fiyatları ve Kurulumu

Ankara’da paratoner fiyatları ve paratonerin kurulum işlemleri, paratoner almak isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. LOFT Enerjji A.Ş. olarak, sizlerin paratoner işleriniz ile ilgili tüm detayları bizlerden öğrenebileceğinizi öncelikle belirtmek isteriz.

Paratoner Nedir?

Paratoner diğer bir adıyla yıldırımsavar, havada bulunan elektrik yükünü, toprağa aktarır. Paratoner sayesinde can ve mal kaybı önlenmiş olur. İki bulut kendi aralarında elektron boşalması yapınca, şimşek görüntüsü oluşur. Yıldırım meydana gelir ve yıldırım evlere, ağaçlara, binalara v.s her yere düşebilir. Bu yıldırım düşmesi olayından korunmak için, paratoner kullanılır. Paratoner, toprağa bağlanmış çubuklardır. Topraklama ile paratonerin ucuna gelen elektrik enerjisi, toprağa iletilir.

Paratoner Fiyatları:

Paratoner fiyatları, paratonere göre farklılık gösterir. Bu noktada önemli olan, sizin için uygun olan paratoner çeşidinin belirlenmesidir. Bu konuda uzman ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Şimşek ve Yıldırım Arasındaki Fark:

Şimşek, elektrik yüklü bir bulut ile diğer bir bulutun arasında oluşan elektrik boşalması durumudur. Önceden tahmin edilmesi zor bir durumdur.

Yıldırım ile şimşek çok karıştırılır, ikisi farklı durumlardır.

Yıldırım, bulut ile yeryüzü arasında oluşan elektrik boşalmalarıdır. Yıldırım düşmesi olayı genellikle yağmurlu havalarda meydana gelir. Yıldırım esnasında oluşan gök gürültüleri vardır. Yıldırımdan korunmak için bazı yöntemler vardır.

Yıldırımdan korunma yöntemleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Loft Enerji İletişim Bilgileri:

Adres: İvedik Osb Mahallesi 1398 Sokak Loft Plaza No: 3 Yenimahalle – ANKARA

E-Mail: bilgi@loftenerji.com.tr

Telefon: 0312 394 07 40

Etiketler