Paratoner Ankara

26.03.2020

Paratoner Ankara

Yaklaşan bahar ayları, yamurlu ve fırtınalı havalarında habercisi. Tabi ki tabiat olaylarının gerçekleşmesi yer küremiz için çok onemli ama insanlar ve işletmeler için bir çok olumsuzluğuda yanında getiriyor. Enerji yüklü bulutların enerji yüklerini yeryüzüne boşaltma faaliyetine yıldırım düşmesi denir. Bu yıldırımlar isabet ettikleri yapı, materyal veya canlılara çok büyük zarar vermektedir. Hatta yıldırım düştüğü lokasyonun çevresine büyük zararlar vermektedir. Yüksek enerjili bu yıldırımlardan korunma önemleri aslında çok da pahalı ve zor değildir. Paratoner uygulamaları yıldırımda korunma önlemlerinin en uygunu ve en hızlı sonuç doğuranıdır. Paratonerler yapıların üst noktalarına yerleştirilerek, bakır bir iletken aracılığı ile yüksek gerilimdeki elektrik akımını zararsız bir şekilde toprağa iletir.

Paratonerler yapıların üstlerine yerleştirildiğinde aşağıya doğru koni biçiminde belirli bir açı ile koruma sağlar. Bu nedenler yerleştrildikleri yerler oldukça önemlidir.

Paratoner Ankara

Yıldırımdan korunma önlemleri ihtiyaca yönelik olarak şekillenir. Elektrik mühendislerinin değerlendirme yapması, projelendirmesi ve doğru paratoneri seçmesi oldukça önemldir. Paratoner Ankara uygulamasına ihtiyaç duyan nihai kullanıcılar için mühendislerimiz paratoner fiyatları konusunda da hizmet vermektedir.

Etiketler