Özgül Direnç Testi

15.10.2019

Ankara ve çevre ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız için topraklama hizmeti veren şirketimiz 2015 yılı içerisinde kanunun içerisinde de yer alan topraklama çalışmalarını, birlikte çalıştığı ekip arkadaşlarımızla birlikte yapmaya devam ediyoruz. Şirketimizle birlikte çalışan mühendislerimize topraklama için bir müşterimiz başvuruda bulunduğunda sırasıyla; özgül direnç testi uygulaması, topraklama raporunun hazırlanması, topraklama çalışmasının yapılması ve teslimat sırasıyla işlerinizi tamamlamaktadır.

Uzman bir ekibin mutlaka gerçekleştirmesi gerektiği topraklama çalışmalarını 10 yıldan uzun süredir Ankara ve çevre ilçelerde gerçekleştirmekteyiz. Topraklamanın tarihçesine bakacak olursak ilk kez Amerikalı devlet adamı ve bilim adamı olan Benjamin Franklin tarafından 1792 yılında Paratonerlerin icadıyla başlamıştır.

Elektrik dünyasında bir devrime yol açan bu yenilik hızlı bir şekilde önce Avrupa’ya ardından da Türkiye’ye gelmiştir. İlk başlarda son derece ilkel ve metotlarla topraklama yapılırken günümüzde artık son teknolojik araçlarla birlikte profesyonel bir çalışma uygulanıyor. Özellikle topraklama yapmak için kullanılan Meger aleti özgül direnç testlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi adına mühendislere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ankara ve çevre ilçelerde yaşayan tüm müşterilerimiz son teknolojik araçlarla yapılacak olan topraklama hizmetinden faydalanabilirler. İnternet sitemiz üzerinden aklınıza takılan soruların yanıtlarını bulabileceğiniz bilgi formunu inceleyebilir veya telefon numaralarından uzmanlığımızı arayarak konu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Etiketler