Fiberoptik Sistem Çözümleri

25.09.2020

Fiberoptik Sistem Çözümleri

LOFT Enerji A.Ş. olarak, alanında uzman ekibimiz tarafından, fiberoptik sistem çözümlerini birlikte gerçekleştirebiliriz.

Fiberoptik, optik liflerden oluşur. Diğer iletişim malzemeleri düşünüldüğünde, optik fiberler çok daha hızlı iletim yapmaktadır. Bu yüzden son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Metal kablolar neden kullanılmıyor ya da metal kablolara göre optik fiber kablolar neden kullanılıyor diye soracak olursanız, fiberoptik kablolar, daha hızlı ve yüksek değerlerde yapılabilmesine imkan sağlar. Fiber kablolar metal kablolara göre daha az kayba uğrarlar ve elektromanyetik etkileşimden etkilenmezler.

Fiberoptik kabloları birbirine eklemek işlemi diğer kablolara göre biraz daha zahmetlidir. Bu işlemi yapmak dikkat gerektirir ve belirli aşamaları vardır.

Belirli teknikler ile fiber kablolar birbirlerine eklenebilir.

OTDR test cihazları bu işlemlerde kullanılır.

Fiberoptik işleriniz ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, bizimle iletişime geçip bilgi alabilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile her zaman yanınızdayız.

Neden Sıklıkla Kullanılıyor?

Fiberoptik kablolar bakırdan daha uygun fiyatlara üretiliyor. Nükleer patlamalar, optik fiber kabloları etkilemiyor. Bu iletişim ağlarına olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Fiberoptik sistemi bu ihtiyaca çok daha ekonomik yarar sağlamaktadır ve işleri kolaylaştırmaktadır. Optik fiberler geniş bantlı ve yüksek hızlı iletime sahip bir kapasitededir. Optik fiber ile ilgili çalışmalar, farklı sektörlerde kullanılmaya başlamıştır.

LOFT Enerji A.Ş. olarak, fiberoptik ile ilgili merak ettiklerinizi, size verdiğimiz iletişim bilgileri aracılığı ile bize ulaşarak sorabilirsiniz.

İletişim Bilgileri:

Adres:

İvedik Osb Mahallesi 1398 Sokak Loft Plaza No: 3 Yenimahalle – ANKARA

E-Mail:

bilgi@loftenerji.com.tr

Telefon:

0312 394 07 40

 

Etiketler