Elektrik Neden Bu Kadar Önemlidir?

23.05.2020

Elektrik Neden Bu Kadar Önemlidir?

Elektrik hayatımızın her alanında kullandığımız, yaşamımız için çok önemli bir kaynaktır. Bir düşünsenize elektrik nerelerde kullanılıyor? Evlerde, beyaz eşyalarda, ulaşımda, tıp alanında, sanayide, tarımda, iletişimde daha sayabileceğimiz birçok alanda elektrik kullanılır. Bu durumda insanoğlu iki kere düşünmeli, tüketilen her şeyin azalacağının farkında olmalı ve elektrik tüketimini de çok dikkatli gerçekleştirmelidir. Elektrik üretimi doğal kaynaklar ile gerçekleştirilir ve bu kaynaklar da sınırlıdır.

Neler Yapabiliriz?

Gereksiz elektrik kullanımının önüne geçmek için, tüm vatandaşlarımıza büyük görevler düşüyor. Aile olarak en basit şekilde kullanılmayan lambalar söndürülmelidir. Bu bilinç çocuklarımıza da küçük yaşta verilmelidir. Bu bilinçle yetişen çocuk, okula gittiği zaman gün sonunda sınıftan ayrılırken, sınıfın lambasını da söndürür. Bir evde fazladan yanan bir lamba düşünün, binlerce evde aynısı olursa, boşa harcanan elektrik miktarını siz hesap edin. Okullarda, hastanelerde, kurumlarda, iş yerlerinde aklınıza gelebilecek her yerde elektrik kullanıldığı için, elektrik kullanımına çok dikkat edilmelidir.

Evlerde boşa harcanılan elektrik tüketiminin önüne geçilmesinin nedeni, sadece yüksek gelecek fatura değildir. Bu bir vatandaşlık borcu gibi düşünülmeli, gereksiz israfın önüne geçilmelidir. Seyredilmeyen televizyonların açık kalması, içerisinde kimsenin bulunmadığı odalarda lambaların açık bırakılması gibi birçok elektrik enerjisi tasarrufu sağlayabileceğimiz örnek verebiliriz.

Elektrik o kadar önemlidir ki, hastanelerde jenaratör gibi elektrik kesintisi durumunda elektrik üretebilecek cihazlar vardır. Hastanenin işlemesi, birçok hastanın hayata dönmesi, elektrik ile çalışan cihazlara bağlıdır.

Bir odayı aydınlatmaya yetecek kadar güç harcayan lambalar kullanmalıyız. Gereğinden fazla enerji tüketecek ürünleri tercih etmemeliyiz.

LOFT Enerji A.Ş. olarak, enerjinin varlığının öneminin farkındayız. Lütfen elektrik kullanımı konusunda dikkatli olalım.

LOFT Enerji İletişim:

Adres:

İvedik Osb Mahallesi 1398 Sokak Loft Plaza No: 3 Yenimahalle – ANKARA

E-Mail:

bilgi@loftenerji.com.tr

Telefon:

0312 394 07 40

Etiketler