Doğalgaz Topraklama İşlemi Çok Önemli

30.06.2020

Doğalgaz Topraklama İşlemi Çok Önemli

Doğalgaz topraklama raporu işlemi çok önemlidir. Doğalgaz tesisatları, belli prosedürlere ve standartlara uygun yapılmalıdır. Statik elektriklenme sonucu bazı istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Bu yüzden süreç yönetmeliğe uygun bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Loft Enerli A.Ş. ailesi olarak, yaptığımız tüm işleri büyük bir titizlikle yaparak, profesyonel ekibimize güveniyoruz.

Bir atom ya da molekül, elektron kaybettiğinde ya da elektron kazandığında, dengesizlik oluşur.

Statik Elektrik Nedir?

Statik elektrik en basit tanımı ile madde içerisinde bulunan elektrik yüklerinin oransızlığıdır. Statik elektrik, iletkenler boyunca akan ve enerjiyi aktaran elektrik akımının tam tersidir.

İki yüzey birbirlerine temas edip ayrıldığında statik elektrik oluşur.

“Volumetrik” ve “yüzey” olmak üzere iki çeşit statik elektrik vardır. Volumetrik statik elektrik malzemenin gövdesi içinde oluşur. Yüzey statik elektrik malzemenin dış yüzeyinde bulunmaktadır.

Sürtünme ile Elektriklenme Oluşumu:

Sürtünen cisimler arasında elektron geçişi olması sonucu, sürtünme ile elektriklenme oluşur. Bunu okul yıllarında yaptığımız yün kumaş, plastik çubuk deneylerinde de deneyimlemiştik. Bu deneyde yün kumaş pozitif, çubuk negatif yükle yüklenir. İpek kumaş ile cam birbirlerine sürtündüğünde de aynı şekilde sürtünme ile elektriklenme oluşur. Kazak giyerken saçlarımızın havaya kalkması da bu olaya örnektir.

LOFT Enerji A.Ş. olarak, bu konuda bizden bilgi alabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz:

Adres: İvedik Osb Mahallesi 1398 Sokak Loft Plaza No: 3 Yenimahalle – ANKARA

E-Posta: bilgi@loftenerji.com.tr

Telefon: 0312 394 07 40

Etiketler