Doğalgaz Topraklama Çubuğu Neden Kullanılır?

25.07.2020

Doğalgaz Topraklama Çubuğu Neden Kullanılır?

Doğalgaz tesisatlarında, topraklama çubuğu çok önemlidir. Hatta daha önceki yıllarda bazı gazete haberlerinde, doğalgaz topraklama çubuklarının çalınması ile ilgili haberler çıkmış, bu konuda vatandaşlar uyarılmıştı. Doğalgaz topraklama çubuğu, tesisatta elektrik kaçağı ve statik elektrik oluşmasının önüne geçen bir araçtır.

Topraklama çubukları, doğalgaz tesisatlarında, elektrik kaçağı ve statik elektrik oluşumunu engellemek amacıyla kullanılır. Binalarda oluşma ihtimali olan elektrik akımı, doğalgaz topraklama çubuğu sayesinde, toprağa aktarılır. Eğer bu topraklama çubuğu olmazsa, elektrik akımları risk yaratır. Aksi durumda kıvılcım oluşumu ya da elektrik akımı oluşumu yangın riskine yol açar ve bu durum vatandaşların can ve mal güvenliğini riske atar. Can ve mal güvenliği açısından doğalgaz topraklama çubukları büyük önem arz etmektedir.

 Doğalgaz topraklama çubuğu olması bu kadar önem arz ederken, bu çubukların çalınması çok acı bir durumdur. Vatandaşlar bu konuda çok dikkatli olmalıdır.

Doğalgaz topraklama çubuğu ve sistem ile ilgili bilgi almak için, LOFT Enerji A.Ş. ile iletişime geçebilir, aklınızdaki tüm soruları bize iletebilirsiniz.

Binalarda tesislerde topraklama işlemi çok önemlidir. Bu konuda herkes çok dikkatli olmalıdır. Doğalgaz topraklaması olmadığı durumlarda, can ve mal güvenliği tehdit altındadır.

LOFT Enerji A.Ş. olarak, işimizi en güvenilir şekilde yaparak, sizlerin can ve mal güvenliğinin emniyetini sağlıyoruz. Dilerseniz web adresimizi inceleyebilir ve yaptığımız çalışmaları takip edebilirsiniz.

LOFT Enerji İletişim:

Adres:

İvedik Osb Mahallesi 1398 Sokak Loft Plaza No: 3 Yenimahalle – ANKARA

E-Mail:

bilgi@loftenerji.com.tr

Telefon:

0312 394 07 40

Etiketler