Ankara Yıldırımdan Korunma Sistemleri İşlemleri

22.08.2020

Ankara Yıldırımdan Korunma Sistemleri İşlemleri

Ankara’da yıldırımdan korunma sistemleri ile ilgili bilgi alıp işlerinizi yaptırabileceğiniz bir firma olan LOFT Enerji. A.Ş. yılların verdiği tecrübe ile sizlerin yanında olmaya devam ediyor. Bizimle iletişime geçerek, paratoner, parafudr, faraday kafesi gibi sistemler hakkında bilgi alarak işleminizi yaptırabilirsiniz.

Yıldırımdan Korunma Sistemleri Hakkında:

Paratoner Nedir?

Paratoner, diğer adıyla yıldırımsavar, çok önemli bir icattır. Bu icat gerçekleştiği ve kullanıma başladığı günden beri, çok sayıda can ve mal kaybının önüne geçilmiştir. Çalışma mantığı olarak gelen yıldırımı, yani elektrik yükünü, toprağa aktaran araçtır. İki bulutun etkileşimi sonrası oluşan ve düştüğü zaman büyük hasarlar bırakan yıldırım, paratoner sayesinde toprağa iletilir ve kimse zarar görmez. Paratoner işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Parafudr Nedir?

Bir varistör türü olan parafudr, çok önemli bir görev üstlenir. Yüksek gerilim hatları ile toprak arasına bağlan parafudr, yıldırım düşme durumunda yıldırımın yüksek akımını üzerine alır ve trafo gibi hassas elemanları korur. Parafudr koruması sayesinde çok büyük maddi kayıpların önüne geçilmiş olur. Firmamız ile iletişime geçerek, parafudr fiyatları ve montajı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Faraday Kafesi Nedir?

Faraday kafesi, en temel tanımı ile, içerideki hacmi, dışarıdaki elektrik alandan koruyan sistemlerdir. İletkenlerle dışarıdan ağ biçiminde örülmüş bir sistem olan faraday kafesi, bulunduğu binaları elektrik alandan korur. Güvenlik alanında da kullanılır ve çok önemlidir.

Daha detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

LOFT Enerji A.Ş. İletişim Bilgileri:

Adres: İvedik Osb Mahallesi 1398 Sokak Loft Plaza No: 3 Yenimahalle – ANKARA

E-Mail: bilgi@loftenerji.com.tr

Telefon: 0312 394 07 40

Etiketler